Više od 300 predstavnika zdravstvenih ustanova na Zlatiboru

29 Jun 2017  /  Izvor: Radio Luna, SB Čigota

1

Izazovi zdravstvenog sistema u Srbiji, naziv je stručnog skupa koji se od 28. do 30. juna održava u Čigoti.

Izazovi zdravstvenog sistema u Srbiji, naziv je stručne konferencije koja će do 30. juna na Zlatiboru okupiti više od 300 predstavnika zdravstvenih ustanova iz cele Srbije, uglednih predavača iz zemlje i inostranstva.

Pred više od tri stotine učesnika, predstavnika zdravstvenih ustanova iz cele Srbije govoriće:
- Prof dr Arne Bjornberg, izvršni direktor Euro Health Consumer Index projekta koji poredi zdravstvene sisteme iz cele Evrope (to je poređenje u kom je srpsko zdravstvo zauzelo poslednje mesto u Evropi prvih godina kada je Srbija uvrštena u istraživanje)
- Prof dr Berislav Vekić, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja
- Prof dr Georgios Konstantinidis, predsednik Upravnog odbora Komore zdravstvenih ustanova Srbije
- Dr Tihomir Strizrep, konsultant Svetske banke i bivši direktor Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje
- Dr Simo Vuković, Drugi projekat razvoja zdravstva Srbije

Na stručnom skupu će, u formi predavanja i radionica, biti razmotrena aktuelna pitanja srpskog zdravstva, porediće se ovdašnje zdravstvo sa drugim zdravstvenim sistemima Evrope, govoriće se o pilot projektu „dijagnostički srodne grupe“, o dosadašnjim rezultati implementacija IZIS-a, saopštili su organizatori.

Radna savetovanja se održavaju u Kongresnoj sali Specijalne bolnice za bolesti štitaste žlezde i bolesti metabolizma.

Stručni skup u specijalnoj bolnici Čigota organizuje Komora zdravstvenih ustanova Srbije, u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, u okviru Drugog projekta razvoja zdravstva.

Privreda & usluge Seminar Opština Čajetina, Zlatibor
Preuzmi: Program konferencije (360.06 KB)