Maturantski ples za male maturante 24. maja u 12:00
Po prvi put u Čajetini Kancelarija za mlade opštine Čajetina organizuje Maturantski ples za male maturante naše Opštine.
Glavni organizator je Plesni Savez Slovenije u Srbiji sa kojima se pleše od 2005. godine, a prvi grad koji je radio ovaj festival bio je grad Kraljevo. Kraljevo je u ovaj projekat ušlo preko svog bratskog grada Maribora, zatim su se projektu priključili 2006. godine Grad Niš, a od 2007. godine i mnogi drugi gradovi. Bila je to prelepa zabava za maturante na kraju školovanja uz muziku Johana Štrausa.
Nekoliko godina oboren je i Ginisov rekord, kao najveći simultani ples u svetu, muzika je emitovana preko satelitskog radija i svi maturanti Evrope su plesali istu koreografiju. Trenutno je najveći rekord koji je priznat za Ginisovu knjigu rekorda 33 202 plesača, a koji ćemo zajedno probati da oborimo 24.05.2013.
Kancelarija za mlade uz pomoć plesnog kluba La luna i đačkog parlamenta osnovne škole će 24.05.2013. godine sa oko 100 malih maturanata probati da obori taj Ginisov rekord i zabavi se na Kraljevom trgu sa početkom u 12:00h.