Košarka - Nepobedivi mlađi pioniri . Prvenstvo Zapadne Srbije

26 Mart 2015  /  Izvor: KSC , KK Zlatibor

Pobedom nad ekipom Užičkog Plej Ofa 1 na svom parketu sa 47-42 (19-3, 9-5, 11-18, 8-16), mlađi pioniri KK Zlatibor i matematički su, dva kola pre kraja, obezbedili osvajanje prvog mesta u svojoj grupi i plasman na završni turnir prvenstva Zapadne Srbije.

Pobednik meča odlučen je već u prvoj deonici, koju je naš tim odigrao odlično, postigavšidevetnaest, a primivši samo tri poena. Gosti su u ovom periodu realizovali samo jedan šut iz igre, a dominantna figura u prvih deset minuta bio je Lazar Joksimović, koji je u toj deonici ubacio 10 od ukupno 22 poena, koliko je ostvario na utakmici. Do kraja poluvremena, prednost našeg tima uvećana je za još četiri poena, dostigavši plus 20 (28-8), tako da su Čajetinci u nastavku zaigrali nešto opuštenije, što su gosti iskoristili i obe preostale četvrtine rešili u svoju korist. Na sreću našeg tima, prednost ostvarena u prvom poluvremenu bila je prevelik zalogaj za Užičane, koji nisu imali snage za potpuni preokret.

Zlatibor je u 8 odigranih kola ostvario isto toliko pobeda, a do kraja grupne faze predstoje im utakmice sa ekipama Plej Ofa 2 i KK Mega Užice, koje, osim eventualne borbe naših košarkaša za nastavak maksimalne serije, neće imati većeg takmičarskog značaja.

Učinak igrača: Stanić, Tucović 3, Ljubojević, Vučenović 2, Mlađenović 3, Obradović 2, Vesović 1, Ivanović 2, Glišović 4, Stakić, Ristivojević 8, Joksimović 22.

Čestitamo treneru KK ZLATIBOR Pantović Dušku i momcima na fer pleju i odličnoj košarci!