VIII Međunarodni festival sportskog filma Zlatibor 2019.

Uporedi smeštaj

Datum: 

Subota, 29 Jun, 2019 do Utorak, 2 Jul, 2019

VIII Međunarodni festival sportskog filma biće održan u novom Kulturnom centru na Zlatiboru od 29. juna do 2. jula pod sloganom „U slavu košarke i filma“.

Program:

Subota, 29. jun 2019.
19.00 časova - Svečano otvaranje VIII MFSF
Nagrade za životno delo: Borislav Bora Stanković, Branislav Simić,
Dobrivoje Tanasijević – Den Tana, Gojko Mitić i Bogdan Tanjević
Povelja heroja sporta i života “Nataša Kovačević”: Goran Nikolić
20.00 časova - Trojke iz Novog Pazara - A. Nićiforović, Srbija, kate, 6'
Zlatni momci sedamdesete - Ivica Vidanović, Aleksandar Miletić,
Srbija, svetska premijera, košarka, 60'

Nedelja, 30. jun 2019.
10.00 časova - Simfonija u žutom, Dorado / Intxausti, Španija, košarka, 41'21”
10.45 časova - Sreta - Veliki majstor rvanja, Nenad Milošević, Siniša Otašević, Srbija, svetska premijera, rvanje, 24'30”
13.30 časova - “1:0“-40 godina od prvog Zvezdinog evropskog nala, Stojiljković / Sireta, Srbija, fudbal, 54'29”
14.30 časova - Martin Strel-Čovek koji je pobedio Amazon, Dragan Stanojević, Srbija, plivanje, 37'
15.10 časova - Početni udarac, F. Schwadorf / J. Shafer, Nemačka, ženski fudbal, 26'
16.00 časova - Zrenjanin na Zlatiboru, susret delegacija Čajetine i Zlatibora sa novinarima - sa filmskim programom: Žensko lice sporta na Zlatiboru, Stojanka Lekić , Siniša Onjin, Srbija, portreti, 55'
Ivana Španović: Moj put: Miloš Ratković, Aleksandar Božina i Vladimir Milovanović, Srbija, atletika, 26'10”
19.00 časova - Državni posao, Stojče Stoleski, Srbija, fudbal, igrani program, 7'
19.10 časova - Švabo iz Sarajeva: Sabahudin Topalbećirević, BiH, fudbal, 55'
20.10 časova - Bosna-40 godina titule evropskog šampiona: Arijana Saračević Helać, BiH, košarka, 55'
21.10 časova - Tri sekunde za večnost, Anton Megerdichev, Rusija, košarka, igrani film, 134'

Ponedeljak, 01. jul 2019.
14.00 časova - Zajedničko osećanje, Mohamad Hasan, Iran, crtani lm, 4'25”
14.05 časova - Rvanje je moja strast, Avazkhodjaev, Garmash, Uzbekistan, 17'
14.25 časova - Svi su pobednici, Marko Rimondi, biciklizam, Italija, 23'
14.50 časova - Skejtborderi, Jhochue del Valle, Norveška, 24'
15.20 časova - Nauči igru, Danila Gulin, Rusija, kriket, 15'
15.40 časova - Dejan, Sladjan Stojanović, Srbija, fudbal,10'
15.55 časova - Legende o Bahi, Jack Cooperman, USA/Meksiko, automobilizam, 23'
16.20 časova - Odbojka, Mohammad Bakhshi, Iran, sport u ratu, 15'
16.40 časova - Duh Tel Aviva, Victor Lavagnini, Joan Sanchez, Španija, košarka, 50'
17.35 časova - Tadahiro Nomura, Shigenari Yano, Japan, džudo, 44'
19.00 časova - Bogdan, M. Ratković, S. Šarenac, Srbija, košarka, svetska premijera, 31'53”
19.35 časova - Mi smo superhumani, Dougal Wilson, Velika Britanija, promo spot, 3'
20.25 časova - Uvik isto, Slavica Šnur, Hrvatska, košarka, 41'
21.10 časova - Sa dna do vrha, Kutujev, Polyarush, Cocorija, Rusija, skijanje, igrani film, 106'

Utorak, 02. jul 2019.
13.30 časova - Vlade Divac, Miljka Ćurčić, Srbija, košarka, počasna projekcija, 25'
14.00 časova - Kup fudbalskih amatera, Milenko Krišan, Srbija, fudbal, 20'48“
14.30 časova - Lav Jašin, Natalija Zavozenko, Rusija, fudbal, 27'
15.00 časova - Ćiro Blažević, Dragan Stanojević, Srbija, fudbal, 31'
15.35 časova - S one strane skoka, Valentina Fidanova Kolarova, Bugarska, atletika, 55'
16.35 časova - Naš Nole, Šampion naroda, Olivera Kovačević, Srbija, tenis-šou, 87'
19.00 časova - SVEČANO ZATVARANJE VIII MFSF

DODELA NAGRADA

Igrani film u čast nagrađenih:
Sinovi velike Medvedice, Josef Mach, Nemačka-DDR, 82'
u glavnoj ulozi: Gojko Mitić, gost festivala

Vesti i događaji: 

Kategorija: 

Mesto: